Czech republic flag
Прага

Прага. Що побачити?

Градчани

Історичним ядром Градчан є Градчанська площа, планування якої залишилася незмінною з часів середньовіччя, коли тут знаходився центр Старого Міста. Після великої пожежі 1541 р. на місці будинків городян виросли палаци знаті і церковнослужителів. Навколо площі збереглося кілька садиб, які виникли ще до появи Градчан. У центрі площі стоїть чумний стовп (1726 р.) зі статуєю Діви Марії та фігурами покровителів чеської землі.

 

Празький Град

Загадковий силует, що височіє на пагорбі над містом, втілює епохи всіх правителів, є головним туристичним центром, паломницьким місцем Праги. Празький Град був заснований у другій половині IX століття у зв'язку з утворенням Чеського держави, на чолі якої стала династія Пржемисловічей. А в кінці IX століття Град вже став постійною князівською резиденцією. Град багато разів перебудовувався і розширювався і зараз він являє собою змішання безлічі архітектурних стилів. Гармонійне поєднання епох. Тут знаходиться офіційна резиденція президента Чеської Республіки.

Собор св. Віта

Центр Празького Граду прикрашає собор св. Віта, вражаюча готична споруда. Його історія починається з 9 століття, був закладений ще першим Пршемисловічей - Боржівоем. Будівництво собору фінансували власники чеської корони Карл IV (у 14 столітті), Рудольф ІІ (16-17 століття), імператриця Марія Тереза (18 століття). Саме будівництво зайняло 600 років і було завершено у 1929 році до тисячолітньої річниці з дня смерті св. Вацлава. Всередині костелу розташовані надгробні пам'ятники, історичні фрески та вітражі. Маленька двері під вікнами ведуть до кімнати, де зберігаються скарби Богемської корони. З вівторка по неділю за 1 € ви можете піднятися на вершину головної вежі собору, правда підготуйтеся, доведеться подолати 287 сходинок. Час відвідування:

квітень-жовтень: пн-нд: 5.00-0.00

листопад-березень: пн-нд: 6.00-23.00

Інформаційний офіс Празького Граду Третій двір

Тел.: 224373368

www.hrad.cz

Базиліка св. Йіржі

Є однією з найдавніших церков у Чехії побудованих у романському стилі, була закладена князем Вратіславом ІІ в кінці 10 століття. У 1142 після пожежі його оновили. До базиліці примикає перший в Чехії жіночий монастир, в якому зараз розміщена експозиція чешкого живопису та скульптури бароко із збірки Національної галереї.

Золота вуличка

У стародавні часи за Рудольфа І тут жили алхіміки, які намагалися перетворити звичайний камінь в золото, від них вуличка і отримала відповідну назву. Мініатюрні лялькові будиночки, маленькі магазинчики і кафе, акуратно вимощена історично цінним каменем бруківка - все це створює атмосферу таємниці, легенди приналежності до давно минулим історичним подіям. І, напевно, невипадково у 1916 р. Франц Кафка вибрав тут для себе будиночок, який розташований біля останнього ліхтаря - № 22.

Монастир Лорета

Ця видатна споруда стилю бароко, була побудовано в 1631 році, за розпорядженням Катерини Лобковіц. Центром паломництва є Свята хатинка - копія міфічної хатини Діви Марії і Лазарета, перенесеної, згідно з легендою, в Італію. Можливо, в будівлі навіть і збереглися кілька балок італійського оригіналу. Ліпні фігури та барельєфи зі сценами з життя Святої з'явилися після 1664 р. Фасад Лорето з баштою збудовано в 1772 році. На стіні монастиря встановлені куранти, які щогодини виконують гімн Діві Марії. У будівлі знаходиться лоретанська скарбниця, де виставлені художні вироби і церковні речі 16-18 століть.


Страговський монастир

Монастир був заснований в 1140 році і згодом реконструйований у стилі бароко. На його території розташовується Музей Національної Літератури, в якому найбільший інтерес викликають зали середньовічної теології і філософії. В давнину Страговський монастир був центром освіти Чехії, а монастирська бібліотека належала до числа найбільших бібліотек світу.

Карловий Міст

Який би маршрут ви не вибрали, гуляючи по старому місту Праги, обов'язково вийдете до Карлового Мосту. Це найпопулярніше місце в Празі, її головний символ, її серце. Міст почав будуватися в 1357 році. Щоб міст був міцним, в розчин було додано тисячі свіжих курячих яєць. Башти, розташовані по обидві сторони моста, є його гідною прикрасою. У період 1963-1714 рр.. єзуїти запропонували прикрасити міст тринадцятьма статуями католицьких святих. З мосту відкривається чудовий вигляд на головні визначні пам'ятки Праги - Празький град, собор Св. Віта, Старе місто.

Еврейський квартал

Єврейський Місто, оточене будівлями Старого Міста, є одним з кварталів Праги. Празьке єврейське гетто не обійшли погроми і виселення. У 1948 році євреї отримали на чеській землі цивільні і політичні права. У 1850 році Єврейський Місто назвали містом Йозефова, на честь австрійського короля Йосипа II. Сумно відоме місце в 40 км від Праги. Терезії - це колишній концентраційний табір, влаштований нацистами під час Чехословаччини під час Другої світової війни. Тут тримали близько 90000 ув'язнених, в основному єврейського походження. Частина їх була відправлена згодом ще далі, в інші концентраційні табори, в тому числі в Аушвіц. У самому Терезіне загинуло 35000 євреїв. Зараз тут організовано музей.
Вишеград

За легендою саме тут княжна Лібуше передбачила виникнення Праги. Сама фортеця Вишеград з'явилася в 10 столітті і на кожну нову коронацію правителя змінювала свій первісний вигляд, перебудовувалася і оновлювалася чеськими монархами. Так, наприклад, ротонда св. Мартіна і базиліка св. Петра і Павла з романського стилю плавно перейшли в неоготичний. На Вишеграді збереглася також ікона Діви Марії Вишеградської 1350 року. Священна земля Вишеграда покоїть в собі більш, ніж 600 великих діячів чеської культури. На кладовищі «Славін» поховані К. Чапек, Б. Нємцов, Ян Неруда, Б. Сметана, А. Дворжак та інші. Велич і краса Великої стіни оспівані в симфонічній поемі Б. Сметани «Моя Батьківщина», перші 4 акорди з якої стали позивними чеського радіо.

Старе місто

Центр Старого міста - Староместська площа. Тут злилися воєдино історія і різні стилі: готика, ренесанс і бароко. Тут невпинно кипить життя - і вдень і вночі. У центральній частині площі знаходиться пам'ятник Яну Гусу, який є одним із символів міста. Над площею підноситься вежі Тинський храму. Через різницю в розмірах, місцеві жителі називають вежі Адам і Єва. На Староместській площі знаходиться Міська Ратуша, встановлені знамениті на весь світ астрологічні куранти Орлой - ще один празький символ. Щогодини, коли годинник б'є, починається лялькова вистава: Ісус з учнями, Смерть, хтивості, на якій у 15 столітті були Жадібність по черзі з'являються із закритих дверцят годинника.

Вацлавська площа

Площу швидше можна було б назвати бульваром. Починається вона з кінного пам'ятника святому Вацлаву. Перший пам'ятник Вацлаву був поставлений в 1680 році, другий кінний в 1812. Навколо нього знаходяться скульптури чотирьох святих - Прокопа, Войтеха, Людмили, яка була князю бабусею, і Анежки. За спиною у Вацлава розташована величезна будівля Національного музею, побудована в 1890 році архітектором Шульцем. Біля входу в музей знаходиться рампа з алегоричними зображеннями трьох земель Чехії - Чехії, Моравії і Сілезії, і двох головних річок - Ельби і Влтави. На фасаді будівлі встановлено мармурові дошки з прізвищами відомих чеських діячів науки і мистецтва. Башточки на музеї символізують різні галузі науки. Все це виглядає дуже переконливо.

Костел св. Миколая

Перша згадка про костел св. Миколая відноситься до 1273. З готичного у 1673 році костел був перебудований в стилі пізнього бароко. За час своєї історії костел був католицьким, протестантським, православним храмом, монастирем і складом зерна. Зараз костел належить Чеській гуситській церкві. У будівлі костелу проходять концерти церковної та симфонічної музики.