1401290212 croatia
Хорватія

Республіка Хорватія (хорв. Republika Hrvatska) — держава на півдні Центральної Європи, частково на заході Балканського півострова, колишня союзна республіка у складі Югославії, яка стала незалежною в 1991 році. Форма правління — демократична республіка. Назва країни утворена від етноніму хорвати.
                                                            
                                                                              Державний прапор Хорватії

Столиця і найбільше місто — Загреб. 

Населения країни — 4 284 889 чоловік.

Державною мовою є хорватська. У деяких містах Істрії офіційний статус має італійська. 

Валюта: хорватська куна (HRK).

Найбільш розповсюдженою релігією в Хорватії є католицизм, католиками за даними загальнонаціонального перепису 2011 року вважають себе 3 697 143 чоловіки або 86,28 % загального населення країни.

Територія Хорватії поділена на 20 жупаній (хорв. Županije), жупанії поділяються на 122 міста (хорв. Gradovi) і 424 громади (хорв. Općine), столиця поділяється на міські райони (хорв. gradske četvrti), великі міста поділяються на місцеві частини (хорв. mjesne odbore). Статус 21-й жупанії має Загреб.
Площа — 56 542 км², площа акваторії — 33 200 км². В акваторії розташована велика кількість островів, загальна їх кількість складає 1185, з яких заселені 67. Найбільші острови — Крк і Црес.
                                
                                                      Місто Пула                                                        Острів Брач

  
                                                    Місто Задар                                      Плітвіцькі озера                                            

На півночі Хорватія межує зі Словенією (670 км), на північному сході з Угорщиною (329 км), на сході з Сербією (241 км), на півдні з Боснією і Герцеговиною (932 км) і Чорногорією (25 км). Країна складається з двох частин: континентальної, яка розташована, головним чином, у басейні річки Сави; і адріатичної, яка витягнута вузькою смугою вздовж узбережжя Адріатичного моря.

У Північній Хорватії переважає континентальний клімат, в Центральній — напівгірський і гірський, на узбережжі — Середземноморський.

Ведучими галузями є: суднобудівництво, машинобудування, хімічна, харчова, текстильна, деревообробна, електротехнічна і електронна, фармацевтична промисловість. Важливою галуззю економіки є туризм.

В Хорватії проводиться багато фестивалів і різноманітних урочистостей. В Загребі проходять фестиваль «Музичне Бієннале» (квітень), філармоничний Фестиваль Св. Марка (червень), виставка квітів «Флора-Арт» (червень), Міжнародний фестиваль нового театру — «Евроказ» (червень — липень), Фестиваль мультфільмів (червень), Міжнародний фольклорний фестиваль (червень), Загребський літній фестиваль (липень — серпень), Міжнародний фестиваль театрів ляльок (серпень — вересень), міжнародні Дні Джазу (жовтень) і Загребський міжнародний ярмарок.
У Дубровнику щорічно проводиться Карнавал (лютий), свято Св. Блаже (лютий), а також знаменитий міжнародний літній фестиваль (липень — серпень), під час якого проходить близько сотні різноманітних вистав.
Щорічно у Ровіні проходить паломництво на честь Св. Еуфімії (16 вересня), на яке збирається багато вірян Європи, на початку травня — регата Ровінь — Песаро, в серпні — Ровіньський ярмарок, а у вересні — перегони яхт.

Адріатичне узбережжя Хорватії і велика кількість островів — популярний напрям міжнародного туризму. Туризм на Адріатиці почав развиватися ще в XIX ст., в XX ст. хорватське узбережжя було одним з найбільш розвинутих туристичних напрямів у соціалістичному світі. З початку 2000-х років туристична індустрія развивається стрімкими темпами. Краще всього їхати в Хорватію влітку або рано восени.