Наш офіс розташований в самому центрі старовинного міста Львова, біля міської ратуші, каплиці Боїмів і пам’ятника королю Данилові Галицькому. Від залізничного вокзалу до нас можна доїхати на трамваї № 1, 9 (вихід на Площі Ринок), від автовокзалу – маршрутним таксі № 3А (вихід на Галицькій площі), від аеропорту – маршрутне таксі № 48 (вихід на вул. Князя Романа).

Останні пости

(093) 170-44-99
м. Львів, вул. Братів Рогатинців, 12/10
office@gal-cruise.com.ua
17 років на туристичному ринку України

м. Львів, вул. Братів Рогатинців, 12/10
office@gal-cruise.com.ua
Image Alt

Тури в Словаччину

Словаччина славиться своєю природною красою і безмежними можливостями для туризму. Це маленька країна знаходиться в серці Європи. Взимку Словаччина – це один з найкращих в Європі лижних курортів. Гірськолижними регіонами Словаччини є два основних гірських масиви цієї країни – Низькі Татри і Високі Татри. Найпопулярнішими серед туристів є курорти Штребське Плесо, Смоковец, Татранска Ломница, Ясна. Для тих хто полюбляє екскурсії цікавими будуть Демановська печера, «замок привидів» Бойнице, середньовічні словацькі міста та інше.

Ця країна, з її красивою природою, ефектними гірськими вершинами, численними замками та фортецями (кожна з власної драматичною історією) цілком може позмагатися з «ветеранами» екскурсійного туризму.

Словаччина може запропонувати своїм гостям практично повний «джентльменський набір» варіантів відпочинку, який покладається туристичної країні в Європі. Це гірськолижний відпочинок, лікування і багата «екскурсіонка». В країні знаходиться близько 1200 термальних і мінеральних джерел і 22 лікувальних курорту. Вважається, що деякі з них по ефективності не поступаються аналогічним курортам Швейцарії, при цьому вартість лікування в Словаччині набагато нижче. Ще один важливий плюс напрямку – близькість до Росії і спорідненість слов’янських народів. Воно тут дійсно відчувається: практично немає мовного бар’єру і відчуття «чужої країни».

Гірськолижників-профі в зимовій Словаччини майже не зустріти (траси не ті) – втім, не дуже-то й хотілося. Зрештою, далеко не всі вміють хвацько сигать по «чорним» схилах з ранку до ночі. Неабиякому числу спортсменів-любителів достатньо не надто складних, але зате комфортних і безпечних спусків – а таких тут якраз вистачає.

 

Довідник туристу:

Погода і клімат

 Помірний континентальний, з яскраво виряженою висотною зональністю. Середні температурисічня від -1 С до -4 С на рівнинах і до -10 С в гірських районах, в липні – від +19 С до +21 С нарівнинах і до +8-12 С в горах. Опадів на рівнинах випадає від 450 до 700 мм в рік (переважновзимку і в міжсезонні), в горах – до 1600-2100 мм в рік. При цьому сніг у гірських районах,незважаючи на відносно невелику висоту, лежить 4-5 місяців у році. Атлантичні циклони, які проникають всередину континенту, зумовлюють мінливу погоду, тому часті відлиги. Травень,червень і вересень – найбільш зручні місяці для “звичайного” відвідування країни, длягірськолижного відпочинку найбільш сприятливий період з грудня по березень.

Корисні номери телефонів

Екстрені служби

112 екстрений виклик

158 поліція

155 швидка медична допомога (záchranná zdravotnícka služba)

150 пожежна служба (hasičská a záchranná služba)

159 місцева поліція

0850 11 13 13 служба порятунк (перед приїздом швидкої допомоги)

Аварійні служби

12129 телефонна лінія / porucha pevnej telefónnej linky (T-COM)

0850 111 727 газ/ plynárne – poruchy dodávky plynu

0850 111 555 електрика- poruchy dodávky elektrickej energie

0800 606 162 питна вода/ Trenčianska vodohospodárska spoločnosť – poruchy dodávky pitnej vody

Тяжкі життєві ситуації

0850 111 321 гаряча лінія для жертв/ linka pomoci obetiam

Інформаційні служби

1181 номери телефонів в СР/ telefónne čísla na Slovensku

12 149 номери телефонів за кордоном / telefónne čísla v zahraničí

18 188 інформація щодо поїздів / informácie o vlakovej doprave

02 4857 3303 інформація щодо літаків / informácie o leteckej doprave

Митниця

Ви повертаєтеся на територію Євросоюзу (до Словаччини) з третьої країни, яка не є членом Євросоюзу?
Попереджаємо Вас, що з 1 грудня 2008 року внесені зміни до обмежень на ввезення товарів, які звільняються від сплати мита і ввізних платежів подорожуючими з третіх країн, а саме щодо:

  • тютюнових виробів;
  • алкогольних та спиртних напоїв;
  •  вина;
  • пива;
  • пального;
  • іншого некомерційного товару.

Зміни стосуються всіх подорожуючих з третіх країн, незважаючи на місця їх постійного проживання на території Словацької Республіки.
Відповідно до нового порядку, обмеження визначаються у відповідності до типу транспорту, який використовує подорожуючий: а саме:

  • повітряний транспорт;
  • інші види транспорту – поширюється на всі автомобільні, пішохідні та залізничних пункти пропуску на кордоні між Словаччиною та Україною.

Зміни вводяться відповідно до Директиви Ради № 2007/74/ЕSпро звільнення товару, який ввозиться з третіх країн, від податку на додану вартість і споживчого податку, а разом з тим у відповідності до закону № 106/2004 Збірника законів СР щодо споживчого податку на тютюнові вироби із змінами та доповненнями внесеними Законом № 378/2008, а також змінами та доповненнями, внесеними іншими законами.

Некомерційний товар, який ввозять подорожуючі, з 1 грудня 2008 року звільнюється від ввізних платежів на всіх пунктах пропуску на кордоні між Словаччиною та Україною, а також на митницях в аеропортах.
Автомобільні, пішохідні та залізничні пункти пропуску
Вишнє Нємецке, Убля, Велике Селменце, Матьовце, Чєрна над Тісоу
Тютюнові вироби

Сигарети до 40 шт.
Цигарки* до 20 шт.
Сигари до 10 шт.
Тютюн для паління до 50 гр.

на 1 особу або пропорційна комбінація зазначених виробів (напр. 1сигара + 2 цигарки + 20 сигарет + 15 грам тютюну)

*цигарка – це сигара з вагою до 3 грам.

Звільнення від ввізного мита не застосовується, якщо подорожуючим є особа, молодша 17 років.

Довідково: 1 сигара = 10%, 1 цигарка = 5%,
сигарета = 2,5%, 1г тютюну = 2%

HU, PL, RO: З метою створення ідентичних умов при перевірці подорожуючих, які ввозять тютюнові вироби у власному багажі, на всьому східному кордоні Євросоюзу митні служби Польської, Угорської та Румунської Республік також будуть застосовувати новий порядок щодо згаданих обмежень.

Алкогольні та спиртні напої (спирт)

Спиртні напої з вмістом алкоголю понад 22% об’єму – до 1л.
Поширюються на алкогольні та спиртні напоїв з вмістом алкоголю понад 22% об’єму, а також неденатурований етиловий спирт з вмістом алкоголю 80% об’єму і більше.

Спиртні напої з вмістом алкоголю до 22% об’єму – до 2 л.
До цієї категорії відносяться і газовані вина.

на 1 особу або пропорційна комбінація зазначених виробів (напр. 0,5 л з вмістом понад 22% алк.+1л з вмістом до 22% алк., або 0,7л з вмістом понад 22% алк.+0,5л. з вмістом до 22% алк.).
Увага:при застосуванні фінансових обмежень вартість окремих товарів не ділиться та не додається. Також не враховується вартість особистого багажу подорожуючого, який ввозиться тимчасово, або ввозиться після його тимчасового вивозу, та вартість ліків, необхідних для особистого вжитку подорожуючого. Наприклад, подружжя, що в’їжджає з України, не може при ввезенні камери вартістю 350 Євро претендувати на звільнення від ввізного мита, хоча обмеження на звільнення від ввізного мита на 1 особу становить 300 Євро.

При ввезенні тютюнових виробів, спиртних напоїв, вина та пива звільнення від ввізного мита не застосовується, якщо подорожуючим є особа, молодша 17 років.

Некомерційний товар – це товар в багажі подорожуючого, який ввозиться з третіх країн та призначений для його особистого вжитку або особистого вжитку його сім’ї, або призначений у дарунок, причому характер та кількість виробів не повинні викликати підозру, що ввозиться з комерційною метою або принагідно.

Подорожуючий зобов’язаний задекларувати та пред’явити товар митній службі. Бланки митних декларацій знаходяться на всіх прикордонних пунктах пропуску, митних підрозділах аеропортів і на веб-сторінці:

www.colnasprava.gov.sk

 

Обмеження на ввіз товару неторговельного характеру подорожуючими з третіх країн, дійсні з 1 грудня 2008 р.
товар/вид перевезеннянеповітряне перевезенняповітряне перевезення
Тютюн та інші тютюнові виробисигарети40 шт.200 шт.
цигарки20 шт.100 шт.
сигари10 шт.50 шт.
тютюн для куріння

 

50 гр.250 гр.
або пропорційна комбінація зазначених виробів
Алкогольні та спиртні напої (спирт)спиртні напої з вмістом алкоголю понад 22 %1 л1 л
спиртні напої з вмістом алкоголю до 22 %  (в тому числі, газовані вина)2 л2 л
 

або пропорційна комбінація зазначених виробів

Винонегазоване вино4 л4 л
Пивопиво16 л16 л
Інший товарзагальна вартість товару9 037,80 слов.крон

(300 Євро)

12 954,20 слов. крон

(430 Євро)

 

до 15 років

4 518,90 слов.крон

(150 Євро)

4 518,90 слов.крон

(150 Євро)

Паливно-мастильні

матеріали

мінеральне пальневмонтований бак + 10 л в додатковій ємності

Кухня

Словацька кухня заснована на традиціях слов’янських народів придунайських рівнин з помітним впливом німецьких і угорських кулінарних традицій, при цьому, в залежності від регіону, місцева кухня може мати досить сильні ознаки тієї чи іншої народної традиції. У ціломукухня Словаччини є доволі різноманітною і поєднує в собі риси як європейських шкіл, так і сильні національні компоненти.

Мова

Офіційна державна мова – словацька, що належить до групи слов’янських мов. Угорська мова має рівне ходіння в південній Словаччини, за законодавством Словаччини він може вживатися як офіційний поряд зі словацьким в тих регіонах, де угорці складають понад 20 відсотків населення.

Материнською (рідною) мовою більшості жителів Словаччини є словацька мова: 78,6% жителів (4 240 453 людини), згідно з переписом населення 2011 року. Угорська мова назвали своєю рідною 9,4% населення (508 714 осіб). Циганський – рідна мова для 2,3% населення (122 518 чоловік). Русинська мова на четвертому місці за кількістю які назвали його своєю рідною мовою – 1% населення (55 469 осіб). Решта мов набрали менше 1 відсотка