Наш офіс розташований в самому центрі старовинного міста Львова, біля міської ратуші, каплиці Боїмів і пам’ятника королю Данилові Галицькому. Від залізничного вокзалу до нас можна доїхати на трамваї № 1, 9 (вихід на Площі Ринок), від автовокзалу – маршрутним таксі № 3А (вихід на Галицькій площі), від аеропорту – маршрутне таксі № 48 (вихід на вул. Князя Романа).

Останні пости

(093) 170-44-99
м. Львів, вул. Братів Рогатинців, 12/10
office@gal-cruise.com.ua
17 років на туристичному ринку України

м. Львів, вул. Братів Рогатинців, 12/10
office@gal-cruise.com.ua
Image Alt

Тури у Боснію і Герцеговину

 

    

Боснія і Герцеговина ніби й не є екзотичною країною, однак мало хто там бував. Маленька країна, яка до війни у 1992-1995 роках була частиною Югославії, сьогодні налічує всього 4 мільйони жителів. У її столиці – Сараєво – живе 400 тисяч боснійців

Згадана війна у Боснії та Герцеговині відбулася, коли розпадалася Югославія, утворюючи 6 країн: Сербія, Чорногорія, Хорватія, Боснія і Герцеговина, Словенія та Македонія.

Це єдина країна в світі, де мусульманин – це… національність. Саме так, мусульмани у Боснії – найбільша і переважна національність. Крім них, у Боснії живуть серби і хорвати. Це три частини населення, які визначають політику країни. До слова, далеко не всі мусульмани за національністю є ревними мусульманами в релігійному житті.

Країна має аж 3 президентів. На виборах кожна частина населення (мусульмани, серби і хорвати) обирають свого президента. У підсумку на чолі країни стають троє переможців. Кожен з них раз на 8 місяців перебирає на себе керування країною. І так – протягом 4 років, поки не відбудуться нові вибори.

У Сараєво знаходиться найвищий на Балканах хмарочос. Він називається Avaz ( в перекладі з турецької – голос). Тут багато офісів медіакомпаній і кафе. А на самому вершечку – оглядовий майданчик. І найкращий краєвид на столицю з оглядового майданчика “Авазу” відкривається вночі: освітлене нічне місто просто не може не сподобатися.

Боснія і Герцеговина – ідеальне місце для відпустки.До речі, географічне розташування країни ідеально сприяє теплій погоді. Коли тут температура опускається нижче -5, це вже привід для паніки.

Серцем країни і її найвідомішою частиною можна вважати Башчаршію – сараєвський аналог нашого Хрещатика. Центральна частина столиці насичена мечетями, торговцями, запахом традиційних страв і сильним галасом.

Меджугор’є в Боснії та Герцеговині — це єдине відпустове місце в світі, де досі тривають об’явлення Матері Божої. Святий дух там в особливий спосіб доторкається до кожного з прочан. Богородиця у зверненнях до людства, переданих через візіонерів закликає до любові та миру.

Довідник туристу:

Погода і клімат

Завдяки своєму географічному положенню, Боснія та Герцеговина — це ідеальна країна для відпочинку у всі пори року. Вона має сприятливий клімат для розвитку усіх видів літнього та зимового спорту; різних видів туризму. Поєднання середземноморського та континентального клімату утворює цікаву мозаїку з різних кліматичних умов на маленькому просторі.Середземноморський клімат переважає у південних та південно-західних областях країни. Його особливості зумовлені впливом Адріатичного моря. Цей регіон характеризується дуже жарким літом з максимальною температурою, яка перевищує показник у +40 °C, а зима тут помірна без сильних морозів.

Транспорт

Внутрішній транспорт країни представляють, в основному, автобуси і поїзди. Авіаперельоти в межах Боснії і Герцеговини не здійснюються.

Через Боснію і Герцеговину проходить автомагістраль A1. Вона є найдовшою ділянкою Європейського маршруту E73, що з’єднує Центральну Європу з Адріатичним морем. Також через країну пролягають Європейські маршрути E661E761E762.

На території Боснії і Герцеговині прокладений 601 км залізничних колій з шириною колії 1435 мм, включаючи 392 км електрифікованих колій. .

Основу річкової мережі Боснії і Герцеговини складають праві притоки Сави, що відкривають прохід до Середньодунайської низовини, і долину Неретви, що забезпечує вихід до Адріатичного моря. У Сави відкритий водний шлях до Хорватії, але користуються ним рідко. На Саві розташовуються порти: ГрадішкаБродШамацБрчкоОраш.

Гроші

Національна валюта – конвертована марка.Курс валюти: 1 КМ = 0,51129 EUR  В офіційному обігу знаходяться банкноти номіналом 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 и 1000 марок, а також монети номіналом 1, 2 і 5 марок. Ввіз та вивіз усіх валют на територію країни — безкоштовний.

Корисні номери телефонів

Відділення Посольства в Боснії і Герцеговині

 

Адреса:Боснія і Герцеговина м.Сараєво вул. Фра Анджела Звіздовича, 1
Телефон:00 38733 295 156
Факс:00 38733 295 127
Ел. пошта:emb_ba@mfa.gov.ua
Графік роботи:8.00 – 17.00
Примітки:Гаряча лінія Посольства України в Республіці Хорватія (в Боснії і Герцеговині за сумісництвом). Прохання телефонувати виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України. Тел. 0038598-276-014

 

Кухня

Національна кухня Боснії і Герцеговини – сформувалася під впливом південно-слов’янських, німецьких, турецьких і середземноморських кулінарних традицій. Ця країна знаходиться на перехресті торгових шляхів, тому постійно відбувалося освоєння нових рецептів та адаптація їх під місцеві умови. Іноді навіть зберігалися назви багатьох страв, але в Боснії і Герцеговині вони придбали свій унікальний і неповторний смак. Основу боснійської кухні складають м’ясо, овочі, молочні продукти і зернові культури. Найпопулярнішими серед корінного населення блюдами є “босанський-лонас” – це жарке з м’яса із додаванням гострої паприки, кислої капусти, овочів і петрушки. Також полюбляють голубці “жапрак”, знамениті ковбаски з рубленого м’яса “чевапчічі”, шашлик “шиш”, печене м’ясо з овочами “хаджийскі-чевап”. Також туристів завжди вабить тушене з рисом і зеленню м’ясо “джювеч” (“гювеч”), смажені на грилі реберця “гайдук”, великы рублены котлетки “плескавіца”, шпик з м’ясом або тертим сиром і листкові пиріжки з козячим сиром або м’ясом “піда”, а також багато інших страв. До речі не має особливого значення сербські  ці страви чи боснійські, тому що вони мало чим відрізняються, хіба що в Боснії більше використовують соняшникової олії, а в сербських містечках – заквашеного особливим чином молока “каймак”.

 

Шопінг

По всій території держави розкидано чимала кількість різноманітних сувенірних лавок і магазинчиків. Кращим подарунком для коханих і Вас самих, стануть прикраси з золота, майстерно обробленого місцевими ювелірами, надзвичайна краса цих виробів ще довго буде розбурхувати ваші спогади про  дивовижну подорож в ці краї.