Наш офіс розташований в самому центрі старовинного міста Львова, біля міської ратуші, каплиці Боїмів і пам’ятника королю Данилові Галицькому. Від залізничного вокзалу до нас можна доїхати на трамваї № 1, 9 (вихід на Площі Ринок), від автовокзалу – маршрутним таксі № 3А (вихід на Галицькій площі), від аеропорту – маршрутне таксі № 48 (вихід на вул. Князя Романа).

Останні пости

(097) 977-67-16
м. Львів, вул. Братів Рогатинців, 12/10
office@gal-cruise.com.ua
17 років на туристичному ринку України

м. Львів, вул. Братів Рогатинців, 12/10
office@gal-cruise.com.ua
Image Alt

Тури у Францію

Хто з нас у дитинстві не мріяв побувати у Франції? У самій романтичній, яскравій і непередбачуваній країні світу… На батьківщині найрозкішнішого у світі парфуму та найвишуканішого вина та сиру… У тій самій країні, чия столиця, з легкої руки її мешканців, вважає себе повноправною столицею моди та чи не всього світу… Франція – країна, що подарувала світу стільки прекрасних витворів мистецтва, моду та шампанське, коньяк та парфуми. Батьківщина Наполеона та Едіт Піаф, мушкетерів та трубадурів, великих ідей та вишуканої кухні. У Франції людина вперше відірвалася від Землі та полетіла на повітряній кулі, з’явилася перша кінострічка братів Люм’єр, піднялися до неба перші готичні собори. Зовнішність багатьох міст світу створювався під впливом ідей, що народилися в цій великій країні.

  • Площа – 551 500 кв.км
  • Населення – близько 64 млн.чол
  • Державна мова – французька
  • Релігія(більшість) – католики
  • Столиця – Париж / Paris
  • Великі міста – Париж, Марсель, Ліон, Ліль, Тулуза.
  • Популярні курорти – Лазурове узбережжя (французька Рівьєра), Куршавель, Дьеп, Гранвіль, Аркашон, Ніца, Кани.

Орієнтовні ціни

Франція дорога країна, але і в ній можна жити досить економно. Якщо ви маєте дуже велику суму, це не означає, що ви не можете дозволити собі цю поїздку. У будь-якому місті, в тому числі і в Парижі, є безліч недорогих кафе та бістро зі смачною та недорогою їжею, а ще радимо підгадати своє турне на час розпродажів або почекати, поки закінчиться високий сезон.

Вартість обіду в кафе та ресторанах середнього класу 20-30 EUR (вартість обслуговування зазвичай включається до рахунку); номер у готелі середнього класу близько 100-150 EUR; вартість однієї поїздки громадським транспортом у межах Парижа (метро, автобусі) 1,4 EUR.

Вартість проїзду автобусом-експресом з аеропорту Charles de Gaulles до Парижа 15 EUR (на таксі близько 70-80 EUR).

Банки та пункти обміну валюти

Численні відділення основних банків Франції: Societe Generate, BNP, Credit Lyonnais, Credit Agricole, Bics-Banque Populalre, Caisse D’Epargne, CIC, La Poste є у всіх округах Парижа і, як правило, оснащені банкоматами з цілодобовим доступом. Попередньо уточніть у вашому банку, які послуги надаються на території Франції та способи вирішення спірних ситуацій.

Під час обміну уточнюйте розмір комісійних. Години роботи банків: 8.45-17.30 (пн-пт). BANQUE DE FRANCE. 4, Place de la Bastille (4e). Метро Bastille, www.banque-france.fr Ten. 01 44 61 15 00. Години роботи: 9.00-11.45, 13.30-15.30. CCF. 103. avenue des Champs-Elysees (8e). Metro/RER Charles-de-Gaulle-Etoile. Години роботи: 6.00/6.30-23.00/23.30.

У Парижі обмаль обмінних пунктів, що працюють цілодобово. Комісійні 2,5%. 56, avenue des Champs Elysees (8e). Годинник роботи: 8.30-23.00. 115, avenue des Champs Elysees (8e). Працює без вихідних. CHEQUEPOINT. 150, avenue des Champs Elysees (8e). Працює без вихідних.

Цікаві факти про Францію

Французи, як відомо, енергійні та справжні поціновувачі мистецтва. Франція є першим туристичним місцем світу. Ось деякі інші факти про Францію.

Франція офіційно відома як Французька Республіка. Ця головна територія знаходиться у Західній Європі. Вона включає й інші острови і території в окремих континентах. Область у Європі називається центральної Францією, загальноприйнято передана розгляд як ” Гексагон ” , у зв’язку з його шестикутної формою. Центральна Франція включає території від Середземного моря до Північного моря, через протоку Ла-Манш. Центральна Франція поширюється від Рейну до Атлантичного моря. Французька Республіка складає близько 220 000 квадратних миль.

Республіка Франція межує з Німеччиною, Люксембургом, Бельгією, Італією, Монако, Іспанією та Андоррою. Франція має спільні кордони із Суринамом, Бразилією та з Антильськими островами у зв’язку із заморськими департаментами. Столиця Франції – Париж. Інші знамениті міста Франції – Ліон, Тулуза, Ніцца, Ренн, Лілль, Марсель та Бордо. Ім’я всесвітньо відомого вина Бордо було названо на честь цього міста. У Бордо багато винних регіонів.

Франція була першою країною, що пристосувалася до Міжнародної системи одиниць. Англійська викладалася у французьких школах як Британський Англійська. Франція є однією з небагатьох країн, де автомобілі ведуть праворуч. У Франції шоста за розміром економіка у світі і це одна з найрозвиненіших країн. Країна є шостим найбільшим імпортером та п’ятим за величиною експортером промислових товарів. Франція також є другим найбільшим отримувачем прямих іноземних інвестицій у порівнянні з іншими країнами Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Франція є лідером країн великої сімки з погляду продуктивності. Франція також є членом СОТ, Організації Об’єднаних Націй, Секретаріату Тихоокеанського співтовариства та Комісії з Індійського океану. Франція є частковим членом НАТО та асоційованим членом Асоціації карибських держав (АКГ). Штаб-квартири ЮНЕСКО, ОЕСР, Інтерполу та Міжнародного бюро заходів та ваг перебувають у Франції.

Франція використовує цивільно-правову систему. Основним правилом є закони, закладені в Наполеонівському кодексі. Закон у Франції може бути головним чином поділений на дві області, суспільне право та приватне право. Приватне право переважно займається кримінальним та цивільним правом, тоді як суспільне право стосується конституційного та адміністративного права. Французькі закони не визнають законів про богохульство.

Збройні сили Франції складаються з чотирьох департаментів, армії, флоту, військово-повітряних сил та військової поліції. Франція має у своєму розпорядженні принаймні 359000 військовослужбовців. Франція витрачає майже 2,5 відсотки свого ВВП на оборону. Більшість французької військової техніки виробляється у Франції, зокрема, авіаносець Шарль де Голля, ракета “Екзосет” та ракетний винищувач “Рафаль”.

Готичне мистецтво, а також архітектура бароко, як то кажуть, народилися у Франції. Раніше готичне мистецтво називалося французьким мистецтвом. Тому Франція є домом для багатьох всесвітньо відомих та престижних базилік та соборів у готичному стилі.

Французька мова не отримала однаковості після Середньовіччя. Він був поділений на кілька діалектів. Майже кожен письменник мав власну граматику. Французька поезія та література, як стверджується, досягла піку у вісімнадцятому та двадцятому століттях. “Попелюшка”, “Спляча красуня” та “Синя борода” народилися у Франції протягом цього часу. Оповідання було написано знаменитим письменником Шарлем Пеннаутом. Іншими важливими вкладами Франції у світову літературу та спадщину є “Три мушкетери”, “Граф Монте-Крісто”, “Горбун Нотр-Дама” та “Двадцять тисяч льє під водою”. “Привид опери”, написаний французом Гастоном Леру в ХХ столітті, може бути один з найвідоміших творів французької літератури в нові часи. Сьогодні Гонкурівська премія є найважливішою нагородою у французькій літературі.

Інформація про Францію

Північ Франції – переважно рівнинна, області навколо Лілля та Ла-Маншу можуть навіть нагадати Вам Бельгію чи Нідерланди, якщо Ви бували там. Місто Світлана – Париж та його околиці Версаль, Фонтенбло, Шартр, Живерні становлять один із найпопулярніших районів серед туристів. Париж, до того ж, є одним із найкрасивіших міст планети.

Західна територія Франції розташована вздовж Атлантичного узбережжя. На півночі Нормандії та Бретані переважають горбиста місцевість, піщані пляжі та маленькі портові міста. Тут досі відчувається кельтське коріння цього регіону та його мешканців. Найбільші міста на західному узбережжі – Нант і Бордо, останній особливо відомий своїми винами та архітектурою XVIII століття. Країна французьких басків займає найпівденнішу частину Атлантичного узбережжя, місцеве курортне місто Біарріц належить до найфешенебельніших, найяскравіших і найпривабливіших океанських курортів.

Схід країни включає області Ельзас, Лотарингія, Франш-Конте та Бургундія. Пейзаж тут горбистий, багато красивих міст – Мец, Страсбург, Нансі та Діжон – розташовуються в цьому регіоні, що славиться знаменитими винами, – такими, як Піно Нуар, Шардонне і Жовті вина, що виробляються на виноградниках гір Юра.

Центр Франції – у багатьох відношеннях спокійна і тиха частина країни. Справжнім скарбом тут є долина Луари, з численними замками та чудовими містечками. У Шартрі знаходиться один із найвідоміших і найкрасивіших готичних соборів Франції.

Область Овернь, що у серця Центрального гірського масиву – одне з прекрасних мови у Франції. Більшу її становлять височини, пересекаемые річковими долинами, де природа зберігається у її первозданності. Столиця регіону Клермон Ферран і містечко Пюї зі своїми історичними церквами, побудованими на височинах вулканічного походження, належать до найдивовижніших міст Франції.

Альпійські ландшафти Франції ідеально підходять для занять гірськолижним спортом взимку та гірських походів улітку. Альбервіль, Гренобль і Шамоні – всі ці місця свого часу приймали у себе зимові олімпійські ігри. Крім курортів, заслуговують на увагу і міста цього регіону – Шамбері, Аннесі та Гренобль.

Південь Франції, з його сприятливим кліматом, чудовою кухнею, римськими руїнами і, звичайно, Рів’єрою, приваблює величезну кількість відвідувачів щороку. Блакитний берег, або французька Рів’єра – знаменитий регіон, перенасичений туристичною інфраструктурою; одні назви його курортів вже викликають наснагу та захоплення. У всіх на слуху Канни, Сен-Тропе, мис Антіб, і Сен Жан Кап Ферра. Ніцца – найбільше місто в цьому районі та чудова відправна точка для дослідження цієї області. Заслуговують на візит і маленькі міста Оранж і Арль, і великі порти Марсель і Тулон. Область Прованс поцяткована милими села. Південно-західна провінція Дордонь відноситься до найбільш типових французьких регіонів. Долини тут такі милі, міста такі своєрідні, а їжа така смачна, що важко зрозуміти, як у тутешніх жителів може з’явитися бажання з’їздити кудись ще. Область Лангедок відрізняється своєю мовою та культурою. На південь від цього регіону знаходяться Піренеї, які служать кордоном між Францією та Іспанією і пропонують багаті можливості для гірського відпочинку, як взимку, так і влітку. Тут варто відзначити міста Тулуза та Монпельє, а також середньовічне місто-фортеця Каркассон.

Франція – країна, що надихнула Моне на експерименти з кольором, Тулуза Лотрека – на зображення вразливих місць паризького суспільства, а Дебюссі – створення вишуканих і туманних гармоній у своїй музиці. Вона спокушає наш смак паштетом з гусячої печінки та жаб’ячими ніжками, і захоплює уяву курортами Сен-Тропе та Порт Грімо, де збираються вершки суспільства. Франція подарувала світу шампанське та сир камамбер, Тур де Франс та Ейфелеву вежу; і за свій спокусливий спосіб життя її називають Douce France – Мила Франція. Відкрийте для себе Францію, і Ви знову найдете joie de vivre – радість життя.

 

Визначні місця Франції

Париж – поціновувачам, лазуровий берег – не лише обраним

Париж – уже не синонім романтики. Ні, звичайно, все на тому ж місці стоять Латинський квартал, і Лувр із Венерою Мілоською та Джокондою, та обитель творчої інтелігенції Монмартр. Як і раніше, зазивно горять вогні вар’єте ‘Мулен Руж’ та пікантного еротичного шоу ‘Крейзі Хорс’. Як і раніше “стріляють” очима парижанки на злачний танець Пігаль. Незабутні й вечірні прогулянки набережними Сени, річкові трамвайчики-мушки, майстерно підсвічені старовинні будинки… Версаль, де згадується Марія Антуанетта! А Ейфелева вежа? Але все ж таки – Франція вона багатолика. Крім відомих паризьких принад, є ще й Рів’єра із запахом моря, ароматом лаванди, теплими пляжами та фешенебельними готелями. Плюс Лазурний берег, замки Луари та аромати Бургундії…

Місто-казка, місто-мрія. Це, звісно, Париж. Безперечно, він незабутній. Це – “свято, яке завжди з тобою” – писав про нього Ернест Хемінгуей. Якщо довго не бачишся з ним, то починаєш відчувати якийсь занепокоєння. Знятися його широкі алеї, відокремлені парки, собори… Навіть уві сні відчуваєш повітря найпрекраснішого міста на землі. Пора, Париж кличе… Острів Сіте із собором Паризької Богоматері, Лувр та Центр Помпіду – найбільші у світі музеї сучасного мистецтва. Знайомий за книгами Дюма Пале-ояль, Тріумфальна арка. Кабаре та ресторани, затишні кафе та бістро. На Монмартрі філіжанка кави здається вдвічі ароматнішою, коли самотній художник додає останній штрих до твого портрета. І довго не відпускають галасливих Єлисейських полів.

А поблукати з дітьми по казковому місту атракціонів Євродіснейленду – чудовий дозвілля! Не тільки діти приходять у повне захоплення, а й дорослі наче впадають у дитинство – почуваються тут легко та вільно.

Замки Луари

Щоб краще дізнатися і зрозуміти чарівне місто, потрібно, як не дивно, хоч би на пару днів виїхати за його межі. І не обов’язково надто далеко. Наприклад, у долину річки Луари. Саме з цими місцями пов’язані найцікавіші сторінки історії Франції.

Замок Шенонсо – найромантичніший із замків Луари, а тому і найвідвідуваніший. У його історії немає вбивств та злочинів. Хоча без інтриг, звісно, не обійшлося. Цей замок король Генріх II подарував своїй фаворитці Діані де Пуатьє. Двадцять один рік його законна дружина Катерина Медічі очолювала Орден Рогоносцев. Втім, вінценосне подружжя одне від одного не відставало. Але це, як кажуть, вже інша історія. А що стосується замку Шенонсо, то після трагічної загибелі Генріха II на турнірі підступна отруйниця Катерина Медічі нарешті відігралася – відібрала замок у ненависної суперниці. Дивно, що не отруїла. Але у замку не лише багата історія, – це один із найцікавіших замків для огляду: старовинні гобелени, меблі епохи Людовіка XIV, картини відомих художників, незвичайна кухня в підвальному приміщенні, музей воскових фігур, середньовічні льохи, звідки і виходити без Жаль неможливо – ноги вперто не бажають рухатися в жодному напрямку.

Замок Вілландрі знаменує своїми незвичайними садами. Тут розмістився знаменитий сад кохання, де орнаменти з квітів і чагарників символізують чотири типи цього дивовижного почуття: кохання трагічне, кохання безрозсудне, кохання непостійне і кохання ніжне. Крім того, в замку розбитий сад лікарських рослин, сад води, сад спецій та сад кухні.

Суворий замок Шинон увійшов в історію тим, що саме тут Жанна д’Арк переконала майбутнього короля Карла VII дати їй воїнів для битви з англійцями. У тутешніх в’язницях тримали лицарів-тамплієрів, сюди усамітнювався кардинал Рішельє. Зовсім близько цього містечка – будинок Франсуа Рабле.

Замків багато. Кавалерійським наскоком їх взяти. Але потрібно трохи терпіння та бажання. І тоді, можливо, деякі з них знову вам повідають якусь дивовижну історію. Сюди ж ви ще повернетесь? Чи не правда…

Що може зрівнятися за значимістю із собором Св. Петра у Римі? Звичайно, місто Мон-Сен-Мішель у Нормандії, що будувалося 500 років безперервно. На скелі, біля самого краю прибою, виник грандіозний монастир, присвячений варті воріт раю.

А коли раптом починає снитися чарівна млість прибою, оксамитовий пісок, прозорі аквамаринові води, пальмове листя, що ласкаво шарудить, значить, пора на Рів’єру.

блакитний берег

Середземне море. М’який субтропічний клімат подарував цим місцям буйство фарб – лимони, апельсини, мигдаль, кипарис, оливи. Шкідливих виробництв на півдні Франції немає, тому вода завжди чиста і прозора. Можна не хвилюватися – море завжди тішить око своїм аквамариновим кольором, а повітря – пахощами лаванди та розмарину.

Ніцца – королева узбережжя. Яскраво-блакитне небо над рудими черепичними дахами. Спочатку це курортне місто здається великим заплутаним клубком. Насправді все просто – Старе місто з звивистими вуличками, що пропахло ароматами піци, Новий квартал і площа Массена – найкращі місця для покупок, Акрополіс – гігантський палац мистецтв. Музеї Матісса та Шагала, православний собор. Нарешті, ботанічний сад, де приємно відпочити в сіни високоповажних дерев-старців. Все побачене викликає захоплення і дітей, і дорослих.

Англійська набережна – розкішний семикілометровий приморський бульвар з фешенебельними готелями і неоновими вивісками гральних будинків. Якщо раптом це встигло набриднути, то варто зайти на шоколадну фабрику Gorges du Lour. Все те, що бачиш там, можна сміливо відправляти в рот. Головне – не переїсти, адже попереду ще чекають Монако, Канни, Леренські острови, що поросли пініями, і Антіб з музеєм Пікассо.

Трохи більше століття тому Канни були глухим селом з рибальськими баркасами і повішеними мережами. Але так було давно. Наразі тут паркуються розкішні лімузини. Найвідоміше місце – набережна Круазетт, а найвідоміша будівля – Палац фестивалів та конгресів, де щорічно проходить Канський фестиваль. Поруч алея, вимощена бетонними плитами: на кожній – ім’я кінозірки та відбиток руки власника нетлінного напису.

Ще Канни славляться своєю напрочуд красивою старою частиною міста. Прогулятися тут – одне задоволення! Ніяк не пройти повз чотирикутну сторожову вежу, закладену ще в ХI столітті ченцями. Не минули й пізньоготичної церкви Нотр-Дам де Л`Есперанс, звідки, якщо забратися на саму верхотуру, з висоти пташиного польоту відкривається чудова панорама міста.

Символ Ніцци – готель ‘Негроско’. Він стоїть на англійській набережній. Анрі Негреско, емігрант з Румунії, відкрив свій гранд-готель у 1913 році. З того часу тут жили Ернест Хемінгуей, Коко Шанель, Марлен Дітріх… Пляшка шампанського в одному з ресторанів може коштувати до тисячі доларів. Магія слова ‘Негресько’ зачаровує і представників середнього класу. Але далі за вестибюль вони не заходять. Та й то полохливо озираються. Коли піднімаєш очі до ліпної стелі із зображеннями морських божеств та німф, то ноги мимоволі несуть до інших святилищ – музеїв Шагала та Маттіса.

Втім, не потрібно бентежитись за хмарними цінами деяких готелів Лазурного берега. Не варто забувати і про існування тут апартамент-готелів (200-300 $ на добу) – в них можна винайняти окремі квартири з однією або двома кімнатами. Плюс кухня на додачу. Узбережжя від Сен-Тропеза до Ментони є намистом з дивних маленьких містечок, що плавно переходять один в одного. Найсприятливіший час для відпочинку на Лазурному березі – кінець липня – середина вересня. Тому місця в готелях краще забронювати заздалегідь.

Якщо в Парижі після відвідин деяких пам’ятних місць починаєш відчувати себе дитиною у світі Діснейленду, то на Лазурному березі раптом приходить розуміння: французька кухня – це справді щось неординарне. Навряд чи знайдеться інший куточок на землі, де на квадратний метр припадало б стільки ресторанів. У меню – фірмові страви на кшталт pissaladiera – солодкого пирога з анчоусами або soupion a la Nicoise, страва з морських молюсків… Якщо виникло бажання перекусити, що кажуть, нашвидкуруч, то краще зайти у млинцеву чи пивну. Прямо у виноробів спробуємо вина зі складів Бандоля, Сен-Тропеза. І не забуваємо захопити з собою парочку – так, як сувеніри.

Після ситного обіду – якраз поніжитися на пляжі. Звичайно, у тіні – під парасолькою. Ну що відпочили? Якщо так, то вирушаємо в новий похід – благо, що завжди є куди сходити! Наприклад, у якийсь парк із морськими атракціонами. Вечорами відчиняють свої двері знамениті казино, кабаре та клуби.

Казино і Монте-Карло – два поняття, як сіамські близнюки, нерозривно пов’язані один з одним. Саме завдяки рулетці непримітне колись князівство розквітло і тепер манить азартних гравців з усієї Європи. Монте-Карло поруч із Ніццей. Час їзди – і вже бачиш Палац монакських князів на крутій скелі. Цікаві не без інтересу відвідують музей Наполеона Бонапарта, а потім йдуть до іншого – вже Океанографічного. Приємно провести час і в Тропічному саду – загалом буде обов’язково згадати холодними московськими вечорами.

На півдні Франції люблять жити із комфортом. Сієста (післяобідній відпочинок) затягується часом до самого вечора, а обід може тривати годинами. Дбайливо зберігаються і старовинні традиції. На вулицях завжди якісь урочистості: то святкують День равлика, то День сушеного гарбуза, то День каштанів. Мальовничий та карнавал у Ніцці, з театралізованими виставами, парадами та феєрверками.

 

міста Франції

Найбільші міста Франції станом на 2007 рік:
(1-3 млн.чол)

ParisПариж2,1 млн.чол
MarseilleМарсель1,6 млн.чол
LyonЛіон1,4 млн.чол
LilleЛіль1,3 млн.чол
ToulouseТулуза1,1 млн.чол

крупні міста Франції станом на 2007 рік:
(250 тис. – 1 млн. чол)

NiceНіца900 тис.чол
NantesНант577 тис.чол
ToulonТулон253 тис.чол

Великі міста Франції станом на 2007 рік:
(100 тис. – 250 тис. чол)

MontpellierМонпельє248 тис.чол
BordeauxБордо240 тис.чол
StrasbourgСтрасбур211 тис.чол
RennesРенн210 тис.чол
ReimsРеймс192 тис.чол
Le HavreГавр185 тис.чол
Saint-EtienneСент-Етьєн176 тис.чол
GrenobleГренобль156 тис.чол
AngersАнжер153 тис.чол
DijonДіжон151 тис.чол
AmiensАмьєн146 тис.чол
Le MansЛе Ман146 тис.чол
NimesНім145 тис.чол
Clermont-FerrandКлермон-Ферран141 тис.чол
ToursТур140 тис.чол
Aix-en-ProvenceЕкс-ан-Прованс140 тис.чол
LimogesЛимож136 тис.чол
VilleurbanneВилербанн135 тис.чол
CaenКан131 тис.чол
MetzМец125 тис.чол
BesanconБезансон122 тис.чол
OrleansОрлеан114 тис.чол
MulhouseМюлуз112 тис.чол
RouenРуан110 тис.чол
NancyНансі106 тис.чол

Довідник туристу:

Погода і клімат

Клімат помірний морський, на сході переходить до континентального, на Середземномор’ї — субтропічний. Літо достатнє печеня, в липні-серпні — від +20 °С до +25 °С. Найбільш сприятливий час для відвідин Франції — травень, а також вересень-жовтень.

Транспорт

Міський транспорт в більшості міст Франції представлений автобусами, метро, трамваями і приміськими поїздами. Париж обвиває 6 ліній метро (час роботи — з 5:30 до 0:30), які доповнюють автобуси і трамваї.Тарифна система базується на принципі кільцевих тарифних зон. Проїзний на день Mobilis Pass коштує від 5,3 до 12,1 євро. У країні діє безліч міжміських автобусних маршрутів, а також 5 ліній приміських поїздів (RER). Квиток для проїзду в автобусі стоїть дешевше, ніж залізничний квиток. Вартість проїзду по залізниці залежить від відстані, часу поїздки і віку пасажира. Плата за проїзд у таксі нараховується по лічильнику. У Парижі базовий тариф за будь-яку поїздку — 5 євро плюс в денний час — від 50 центів за кілометр, вночі — близько 1 євро, за багаж — 1-2 євро. Час очікування таксі оплачується з розрахунку 20 євро за годину. За межами міста ціни на таксі приблизно на 40% вище, про оплату слід домовитися заздалегідь, оскільки в цьому випадку оплачується і зворотний проїзд до міста.

Гроші

Банки у Франції відкриті з 10:00 до 19:00 в буденні дні. Багато банок відкрито по суботах, в уранішній годинник. Обід найчастіше триває з 12:00 до 15:00. Напередодні свят банки закриваються раніше. Міняти гроші краще в центрі міста, звертаючи увагу на курс і відсутність комісійних. Найбільш вигідний курс обміну пропонує Banque de France. Кіоски в аеропортах, готелях і на вокзалах пропонують не найвигідніший курс, до того ж беруть відсоток за операцію, але години їх роботи вельми зручні.Кредитні карти широко поширені. По єврочеках у Франції за один раз можна отримати суму, що не перевищує 60 євро.Краще брати з собою чеки в євровалюті. Також вигідно обмінювати валюту через автомати АТМ. За обмін доларів більшість обмінних пунктів беруть 15% комісійних, хоча це ніде не вказано. Можна знайти обмінні пункти з табличкою «No Commission» («без комісії»).

Чайові

Якщо в рахунку ресторану не вказане «Service compris», то офіціантові дають чайові у розмірі 5-10% від вартості послуги. Стільки ж прийнято давати водієві таксі. У готелі носильникові дають 1-1,5 євро за місце, покоївці — 1 євро. У театрах і кіно, за традицією, прийнято давати чайові білетерці, яка проводжає глядача на місце (не менше 10% від вартості квитка), — звичайно 2 євро.

Зв’язок

Телефонний зв’язок у Франції дорогий. Всі телефонні переговори, навіть всередині міста, платні. Платить за дзвінок той, хто телефонує. Телефонні картки на 50 і 120 одиниць можна придбати в газетних кіосках, тютюнових лавках, на пошті і в касах метро. За допомогою картки з будь-якого автомата можна подзвонити в будь-яку точку світу. Дзвонити дешевше увечері (після 19:00) і у вихідні. Телефонні номери складаються з 10 цифр і починаються з нуля.

Корисні номери телефонів

Посольство України у Франції в Парижі: 33(1) 430-60-737 Пожежна служба 18 Поліція 17 Швидка допомога 15 Довідкова служба 12

Свята

Париж – Міжнародна Виставка Сучасного Живопису (осінь). Щорічно 13 липня, напередодні Дня узяття Бастілії, на площі Бастілії проводиться грандіозний святковий концерт. Щорічний Фестиваль кельтської музики проходить в Лоріане на початку серпня. Щорічно в Діжоне проводиться міжнародний Фестиваль народної творчості (серпень – вересень). Канни – Міжнародний ярмарок пластинок і Музичних Видань в Палаці фестивалів (18 – 22 січня), Ярмарок телепередач (перший тиждень квітня), Міжнародний Кінофестиваль (зазвичай з 13 по 24 травня), також в травні проводиться “Порно-Оскар” – Хот Д’Oр. У Жуан-ле-Пен – другий джазовий Фестиваль Блакитного берега (друга половині липня). У Каннах (14 липня) і до Монако (21-25 липня і 4-11 серпня) – двох Художнього Фестивалю піротехніки. Ніцца – Свято Весни (Карнавал) з 1 по 27 травня, Фестиваль музики бароко на початку літа, “Ніцца Джаз Фестиваль” – з 11 по 19-е липня і “Фестиваль музики манса” в листопаді. Міжнародний Фестиваль Цирку проводиться в Монако в кінці січня – початку лютого. У Ментоне проходить Фестиваль Камерної Музики в церкві Сан-мішель (1-31 серпня) і Фестиваль лимонів (8-28 лютого). Авіньон приймає знаменитий Фестиваль художнього драматичного мистецтва (щорічно в липні). Щорічно літом в Бургундії проходить музичний фестиваль “Грандс Крус” і фестиваль кращих французьких вин. Грасс проводить Свято квітів (виставка троянд) в травні і Свято жасмину в серпні. Корсіка – 12 серпня в Піоджіолле проходить конкурс на кращого дзвонаря. Яскравий ярмарок з поетичними змаганнями проходить в Ніоло на початку вересня. 25 серпня в Сермано збираються сільські скрипалі зі всього острова і проводиться Свято кадрилі. У Бастеліке 12 серпня проходить костюмований парад на честь народного героя Сампьеро, прообразу Отелло. 8 і 9 серпня під час свята “Феста Антика” в Алерії відкривається ремісничий ярмарок, проходять костюмовані ходи, а в ресторанах подається римське меню. У Аяччо 15 серпня вшановуватимуть Наполеона. Барвисті ярмарки оливкового масла проходять в Сен-люси-де-таллано в березні і в Монтегроссо в липні.

Посольства і консульства

Посольство Франції в Україні Консульська канцелярiя Тел.: (00 380 44) 278 30 64 / 279 61 90 Факс (00 380 44) 279 62 15 Вiзовий вiддiл В рамках Консульської канцелярiї, видача вiз громадянам України є основним завданням вiзового вiддiлу, який вiдкритий для вiдвiдувачів з понедiлка по п`ятницю з 8:30 до 13:00. Телефонуйте з 8:30 до 13:00 та з 14:00 до 17:00 Посольство Франції в Україні http://www.ambafrance.kiev.ua Посольство України у Франції http://ambafrance.kiev.ua

Митниця

Для поїздки в Францію громадянам України потрібна шенгенська віза. Її зазвичай роблять протягом 6-8 днів, практично завжди необхідна особиста присутність. Для отримання візи потрібний: закордонний паспорт, ксерокопія всіх сторінок цивільного паспорта, квиток в обидва кінці, довідка з роботи з вказівкою посаді і місячного окладу, місце для тимчасового мешкання, 2 фото, анкета. Для дітей до 18 років, що виїжджають з двома батьками: оригінал свідоцтва про народження або його ксерокопію, завірену нотаріально, довідку з школи, 2 фото. Для дітей до 18 років, що виїжджають з одним з батьків або з довіреною особою, до перерахованого набору документів додається нотаріально завірений дозвіл батька, що залишився, або обох батьків на виїзд дитини в країну, перекладене французькою мовою. Студенти повинні надати довідку з місця навчання. Консульський відділ посольства Франції має право зажадати які-небудь додаткові документи. Туристичні візи не можуть бути продовжені, за винятком деяких непередбачених ситуацій, наприклад, проблем із здоров’ям. Консульський збір — 35 євро.

Пляжі

Знаменитий Блакитний берег має репутацію місця для елітного відпочинку, сюди з’їжджається найреспектабельніша публіка. Фешенебельні курорти Ніцца, Канни, Сен-тропез із задоволенням відвідують світові знаменитості. Їх привертає 40 км. прекрасних пляжів, 300 сонячних днів в році, сотню музеїв, 21 поле для гольфу. До того ж на Блакитному березі проходить величезна кількість концертів, театральних уявлень, обпер, півтори сотні фестивалів і безліч свят. Район Атлантичного побережжя надзвичайно багатий історичними пам’ятниками стародавньої культури кельтських поселень, а також відомий фешенебельними і аристократичними курортами.

Готелі

Французькі готелі не піддаються прийнятим категоріям, таким як 2-5* в Європі, або бюджет — люкс в Америці. У них своя зіркова класифікація. Готелі 2* розраховані на мінімум зручностей і підходять просто для ночівлі. Більшість готелів 3* розташовані в центрі. Як правило, мають всі зручності. У багатьох готелях 4* на курортах є басейн, сауна, бари, ресторани, салони. Готелі 4* Luxe & Palaces — найвища категорія у Франції. Це справжні готелі-палаци, розташовані в історичних будівлях. Просторі номери в традиційному французькому стилі поєднують в собі вишуканий декор зі всіма сучасними зручностями.

Кухня

Франція — країна всесвітньо відомої вишуканої кулінарної традиції. Найбільш відомими її продуктами є круассани, шоколадні хлібці, багети, яйця «кокот» з естрагоном, сосиски по-ліонськи, французький картопляний салат, омари з петрушкою, пиріг з лука «пісаладьє» і, звичайно, цибульний суп. Обов’язково використовуються різноманітні соуси і спеції. Перед десертом неодмінно подаються блюда з сиру. На десерт — французький яблучний пиріг і ванільне морозиво. Під час трапези п’ють вино. У великій шані кави.

Шопінг

У крупних містах магазини зазвичай відкриті з 10:00 до 19:00 з понеділка по суботу. У провінції часто закриваються на обід (з 12:00 до 14:00 або з 13:00 до 15:00) і в понеділок. Деякі крупні магазини працюють до 22:00. Багато продовольчих магазинів відкрито з 8:00, а також вранці по воскресіннях. У святкові дні магазини не працюють ніде. Булочні в такі дні відкриті тільки вранці. Паризькі магазини — це свого роду визначна пам’ятка. Найзнаменитіші з них розташовані на вулицях Champs Elysees, du Faubourg, St.Honore, Avenue Montaigne, Rue de Rivoli. Маленькі вишукані і дорогі магазини знаходяться в Латинському кварталі на бульварі Saint Germain. Антикварні магазини розташовані в будівлі Louvre des Antiquaires біля станції метро Palais-royal. Любителям попорпатися в старих речах (від меблів до біжутерії) варто відправитися у пошуках скарбів на найзнаменитіший ринок Парижа, що тягнеться від Porte de St.Ouen до Porte de Clignancourt. На цьому блошиному ринку розташовано більше 2000 лавок, торгуючих антикваріатом і одягом. Ринок працює по суботах, неділях і понеділках. Любителям антикваріату в інтер’єрі варто пройтися уподовж набережній Voltaire на лівому березі, де зосереджені антикварні магазинчики.

Відпочинок

Унікальна природа, відмінна якість готелів і ресторанів, дискотеки, нічні клуби, казино, боулінг, майданчики для тенісу і сквоша, польоти на параплані, привертають до Франції туристів зі всього світу. Тут сотні полів для гри в гольф, іподромів і інших спортивних споруд, у берегів швартуються цілі флотилії яхт. Євродіснейленд — найбільший в Старому Світлі парк розваг. Влітку у Версалі влаштовуються грандіозні світломузичні шоу «Звук і світло».

Пляжний відпочинок

Тури в Францію вибирають сьогодні мільйони українців. Ця країна може запропонувати різноманітний відпочинок для самих різних категорій туристів. Модниці віддають перевагу шоп-турам в столицю світової моди. Париж вибирають місцем свого відпочинку закохані пари. На відпочинок до Франції можна сміливо відправлятися всією сім’єю — Діснейленд буде найяскравішим враженням від поїздки у дітей. Любителів пляжного відпочинку зустрічає Блакитне побережжя. Також в Франції зосереджена величезна кількість культурних цінностей. Корсіка — найгористіший і географічно різноманітніший острів в Середземному морі, який греки абсолютно справедливо називали островом краси.Корсіка притягає своїми казковими пейзажами з численними бухтами і затоками, горами, пишними каштановими гаями і пляжами.Клімат тут м’який, не буває різких перепадів температур. На острів з’їжджаються спортсмени і цінувальники відпочинку наодинці.